Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Budowa ronda w obrębie obecnego skrzyżowania dróg powiatowych ul. 3 Maja z ul. Sienkiewicza - organizacja ruchu

Z początkiem czerwca br. firma Benevento Sp. z o.o. rozpoczyna prace związane z budową ronda w obrębie obecnego skrzyżowania dróg powiatowych ul. 3 Maja z ul. Sienkiewicza. Pierwsze prace związane będą z budową odwodnienia ul. 3 Maja, przebudową linii energetycznych, gazowych i teletechnicznych oraz przygotowaniem terenu pod przyszłe rondo w obrębie pasa drogowego ul. Krasińskiego, ul. 3 Maja i ul. Sienkiewicza.


Jednocześnie od dnia 04.06.2019 r. dojdzie do zamknięcia ul. Krasińskiego z uwagi na to, że zasadnicza cześć projektowanego ronda znajduje się w obrębie skrzyżowania ul. Krasińskiego z ul. 3 Maja. W czasie tego etapu prac, poza brakiem możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Krasińskiego ruch pojazdów na ul. 3 Maja i ul. Sienkiewicza będzie się odbywał bez większych ograniczeń. 


Przebudowa pozostałych fragmentów jedni i pobocza ul. 3 Maja, będzie realizowana odcinkami w czasie których wyłączony będzie z ruchu jeden z pasów ul. 3 Maja. Ruch w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót drogowych będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej oraz doraźnie poprzez ręczne sterowanie ruchem. W trakcie prowadzenia prac  będzie miało miejsce okresowe wyłączenie z ruchu ul. Sienkiewicza, ul. Małachowskiego oraz ul. Leśna Polana z dopuszczeniem ruchu dotyczącego bezpośredniej obsługi posesji.


Na czas wprowadzenia ruchu wahadłowego w ciągu ul. 3 Maja, przez cały czas budowy wprowadzony będzie objazd dla pojazdów ciężarowych. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Estrady, Ekologiczna, Sikorskiego, Okulickiego, Warszawską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Mościckiego, Paschalisa-Jakubowicza, Lipkowską i Fedorowicza.

W czasie ostatniego etapu prac drogowych, związanych z wykonaniem warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej i związanego z tym całkowitego wyłączenie z ruchu skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Krasińskiego i ul. Sienkiewicza, wyznaczony objazd obowiązywał będzie dla wszystkich rodzajów pojazdów. W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z ostatnim etapem prac, roboty asfaltowe prowadzone będą w godzinach nocnych. Zakończenie całości planowanych robót i oddanie do użytkowania nowego ronda, planowane jest na koniec sierpnia 2019 r.
 

  • Objazd
  • objazd - budowa ronda

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.