Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Tetmajera w Izabelinie

Zarząd Dróg Powiatowych w Ożarowie Mazowieckim informuje, że m.in. w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie dojścia do szkoły podstawowej oraz do Urzędu Gminy wybudowana została i uruchomiona 2 grudnia 2020 r. sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Tetmajera w Izabelinie.

Sygnalizacja świetlna poza swoim standardowym przeznaczeniem pełni również dodatkową funkcję polegającą na kontroli prędkości na ul. 3 Maja. W przypadku przekroczenia przez kierujących pojazdami dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym w celu ich zdyscyplinowania na sygnalizatorach sygnalizacji świetlnej zakończone zostanie nadawanie sygnału zielonego i wyświetlony zostanie sygnał czerwony. Kierujący pojazdem będzie zobowiązany zatrzymać pojazd przed sygnalizacją świetlną.

Przed przejściami dla pieszych oraz przejeździe dla rowerzystów zaprojektowano przyciski.
Sygnał zielony umożliwiający bezpieczne korzystnie z przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerzystów wyświetlany jest po wyłącznie po wciśnięciu jednego z przycisków.

Projektowane przyciski dla pieszych są dostosowane do obsługi przez osoby niewidome i niedowidzące.
Nadmieniam, że zatrzymanie pojazdu przy przekroczeniu prędkości przed przejściem dla pieszych (obowiązujący sygnał czerwony dla pojazdu) zabrania także pieszym i rowerzystom przekroczenia jezdni, gdyż posiadają również „czerwony sygnał".

Ponadto informujemy, że w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych ustawione zostaną dodatkowe tablice informacyjne dla pieszych i rowerzystów przypominające podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z w/w urządzenia. W celu przygotowania użytkowników drogi do zastosowanego rozwiązania zwiększona zostanie tolerancja przekroczenia pomiaru prędkości.

  • treść komunikatu w wersji graficznej

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.