Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińska akcja na rzecz czystego powietrza!

Mieszkańcu Gminy Izabelin!

W naszej zielonej gminie od czasu do czasu w sezonie grzewczym pojawia się niestety smog. Zanieczyszczenie powietrza jest jednak w miesiącach zimowych emitowane codziennie. Często, zwłaszcza  w godzinach popołudniowych 17.00 - 22.00 możesz wyczuwać w powietrzu, którym oddychasz, nadmierną ilość dymu z sąsiednich kominów. To lokalne nadmierne zadymienie generowane przez nieodległy komin sąsiada może być także efektem niewłaściwych nawyków sąsiada w zakresie ogrzewania domu, spalania niskiej jakości paliw lub wręcz odpadów w piecach, kotłach CO czy kominkach, czy też korzystania z przestarzałych  technologicznie urządzeń grzewczych opalanych węglem lub drewnem kategorii niższej od 3, które muszą zostać do końca 2022 roku wymienione lub zmodernizowane. Jeśli taka sytuacja staje się dla ciebie uciążliwa skorzystaj z ŻÓŁTEJ KARTKI dla nadmiernego lub śmieciowego dymu!

Jeśli masz z  problem z lokalnym nadmiernym lub śmieciowym zadymieniem oraz:

  • chcesz poinformować sąsiada o problemie zachowując swoją anonimowość,
  • nie chcesz z sąsiadem zadymiającym okolicę rozmawiać bezpośrednio, aby nie popsuć swoich relacji,
  • chcesz dać sąsiadowi szansę skorzystania z możliwości uzyskania od gminy dofinansowania wymiany starego pieca czy kotła CO w kwocie do 5000 zł;
  • chcesz ułatwić sąsiadowi rozwiązanie problemu poprzez przekazanie informacji zawartych w ŻÓŁTEJ KARTCE,
  • chcesz dać swemu sąsiadowi  szansę na zaniechanie złych praktyk i oszczędzenia nawet 5000 zł na mandacie,
  • nie chcesz od razu zgłaszać sprawy podejrzenia popełnienia wykroczenia  polegającego na spalaniu w domu odpadów na Policję/Telefon Interwencyjny/Urząd Gminy,

udaj się do Urzędu Gminy lub Sołtysa, weź ŻÓŁTĄ KARTKĘ oraz wrzuć ją do skrzynki pocztowej sąsiada lub wyślij pocztą.

ŻÓŁTĄ KARTKĘ możesz także  wydrukować ze strony www.gmina.izabelin.pl - Izabelińska akcja na rzecz czystego powietrza oraz znajdziesz jako wrzutkę w lutowym wydaniu "Listów do sąsiada".

Pamiętaj! Ty także możesz przyczynić się do zmniejszenia ilości zużywanej energii, zanieczyszczeń i obniżyć swoje koszty ogrzewania korzystając z porad jakie ŻÓŁTA KARTKA zawiera.

Jeśli ŻÓŁTA KARTKA nie pomoże rozwiązać problemu nadmiernego zadymienia w Twojej okolicy i masz uzasadnione podejrzenie, że jego powodem może być popełnienie wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów zgłoś sprawę na Policję pod nr 112 bądź na Gminny 24 h Telefon Interwencyjny o numerze 514 622 106 (operator lub automat) bądź do Wydziału Środowiska UGI na nr. (22) 722 89 31 podając swoje dane kontaktowe i dokładny adres posesji generującej problem celem wszczęcia postępowania o wykroczenia. Wszystkie zgłoszone na w/w numery sprawy o wykroczenia będą przekazane do procedowania Policji.


Wydział Środowiska UGI

drukuj (Izabelińska akcja na rzecz czystego powietrza!)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.