Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Cięcia pielęgnacyjne przy kościele w Lipkowie

Drodzy Mieszkańcy,

na prośbę Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego przekazujemy Wam informację dot. cięć pielęgnacyjnych przy kościele w Lipkowie.

 

KPN uprzejmie informuje, że w 2020 roku planuje przeprowadzić cięcia pielęgnacyjne w drzewostanach położonych przy kościele w Lipkowie - Obwód Ochronny Lipków, o łącznej powierzchni 37 ha. Zabieg ochronny wykonany zostanie zgodnie z Zarządzeniem Ministra Klimatu z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie zadań ochronnych dla Kampinoskiego Parku Narodowego. Wycinka i zrywka drewna będą prowadzone do końca marca i w okresie jesiennym.

Wykonanie pracy jest niezbędne dla zapewnienia prawidłowego rozwoju drzewostanu, wzmocnienia jego stabilności i trwałości, uzyskania pożądanej struktury i składu gatunkowego. Zwiększy to odporność drzewostanu na czynniki biotyczne i abiotyczne, poprawi stan sanitarny lasu i warunki wzrostu młodego pokolenia, w szczególności gatunków liściastych, występujących pod okapem drzewostanu. Zabieg ten poprawi również bezpieczeństwo ludzi przebywających w tym rejonie, ponieważ będą usunięte w pierwszej kolejności drzewa niebezpiecznie wzdłuż dróg i ścieżek.

Prace rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.