Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Wydział Ochrony Środowiska przygotował broszury w zakresie zbierania wód deszczowych, sadzenia roślin rodzimych oraz kompostowania bioodpadów

W ostatnim czasie, w ramach działań Wydziału Ochrony Środowiska, wydane zostały broszury wskazujące mieszkańcom kierunki działań w zakresie zbierania wód deszczowych, sadzenia roślin rodzimych oraz kompostowania bioodpadów.

Katalog Zieleń przyjazna naturzezawiera listę roślin rodzimych, których wykorzystywanie pozwoli zachować naturalny krajobraz, przyniesie korzyści nie tylko nam, ale również przyrodzie przyczyniając się do zachowania bioróżnorodności. Nasze rodzime gatunki są dobrze dostosowane do często trudnych warunków siedliskowych i klimatu charakterystycznego dla obszaru naszej gminy i Kampinoskiego Parku Narodowego, dlatego stosując je w naszych ogrodach możemy być pewni, że bez problemu przetrwają zimę. Dodatkowo tworzą one spójną całość z otoczeniem nie wymagając żadnych specjalnych zabiegów.

Zawarte w Katalogu błękitno-zielonej Infrastruktury wytyczne i rozwiązania pozwolą na prowadzenie racjonalnej gospodarki wodami opadowymi przy udziale mieszkańców gminy Izabelin. Zaproponowane rozwiązania będą miały istotny wpływ na poprawę stanu środowiska (w szczególności unormowanie warunków hydrologicznych), a jednocześnie dadzą wymierne korzyści mieszkańcom (tańsze nawodnienie własnych ogrodów, ochrona przed podtopieniami, poprawa warunków mikroklimatycznych itp.).

Poradnik „Kompostuję, bo Ziemię szanuję to kompendium wiedzy w zakresie kompostowania bioodpadów. Zawiera odpowiedzi na pytania od czego należy zacząć, co można kompostować, a czego należy unikać, gdzie ustawić kompostownik, jak często przerzucać zawartość kompostownika i wiele innych zagadnień z tym procesem związanych. Poradnik ma stanowić wsparcie dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z kompostowaniem, dla tych, którzy robią to od lat, z mniejszymi i większymi sukcesami, jak również być zachętą dla tych, którzy się wahają z rozpoczęciem kompostowania.

  • treść komunikatu w wersji graficznej

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.