Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Bezpieczne Ferie 2023

 • sprawdź, czy wyjazd twojego dziecka zgłoszony jest do kuratorium oświaty, informacje o tym znajdziesz na portalu nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - wypoczynek.men.gov.pl.
 • jeśli dziecko będzie podróżowało autokarem, jego stan możesz sprawdzić na stronie: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/(aby poznać raport, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu), pojazdy będą także kontrolowane przez policjantów z Komendy  Powiatowej w Starych Babicach (po uprzednim zgłoszeniu) : KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach ul. Warszawska 275 tel. 22 752 80 00 lub 47 724 39 00, można również wezwać policję na miejsce odjazdu.
 • porozmawiajmy przed wyjazdem dziecka z organizatorem lub z wychowawcą, powiedzmy o tym, czy dziecko przyjmuje jakieś leki, czy specyficznie zachowuje się w określonych sytuacjach, co je uspokaja, poinformujmy także o twoich ustaleniach z dzieckiem odnośnie kontaktu, w jakie dni będziemy dzwonić i pod którym numerem telefonu będziemy zawsze dostępni.

PAMIĘTAJ!

 • szczególnie teraz, kiedy zbiorniki wodne są zamarznięte istnieje niebezpieczeństwo załamania się lodu i utonięcia (Mokre Łąki, stawy), korzystaj z lodowiska w Szkole w Izabelinie
 • nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych
 • nie doczepiaj sanek do samochodów i pojazdów mechanicznych
 • ubieraj się odpowiednio do temperatury panującej na dworze

ZAPOZNAJ SIĘ Z BOGATĄ OFERTĄ ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CENTRUM KULTURY IZABELIN NA FERIE 2023

https://centrum.izabelin.pl/ferie-z-cki/

Ptasia grypa - apel Wojewody Mazowieckiego i zasady bioasekuracji

W ostatnim czasie pojawiła się na terenie województwa mazowieckiego wysoce zjadliwa grypa ptaków HPAI, w związku z powyższym Wojewoda Mazowiecki zaleca daleko idące środki ostrożności. Dotyczą one szczególnie hodowców drobiu oraz gołębi.

Podsumowanie Debaty Policyjnej 2022 - prezentacja i fotorelacja

Kilka informacji po debacie na temat bezpieczeństwa w Gminie Izabelin:

 • Prośba o używanie i zgłaszanie informacji do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Mapa tworzy statystyki pomagające lepiej planować pracę policji a gminie organizację ruchu drogowego.
 • Aplikacja „Moja Komenda” zapewnia dostęp kontakty do obiektów policyjnych oraz dzielnicowych na terenie kraju – służy głównie do sytuacji innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu
 • Zwracajmy uwagę na swoje otoczenie – sąsiadów, ludzi na ulicy, nawiązujmy kontakt, pytajmy czy można pomóc – to najlepiej buduje lokalne bezpieczeństwo.
 • Nasi dzielnicowi:

Relacja z wydarzenia oraz dodatkowe zdjęcia są dostępne na stronie Komendy Powiatowej Policji dla PWZ - https://babice.policja.gov.pl/pwz/aktualnosci/115764,Debata-o-bezpieczenstwie-z-mieszkancami-gminy-Izabelin.html

#dzielnicowybliżejnas #razembezpieczniej

 • 20221122_191036
 • 20221122_191205
 • 20221122_194610
 • 20221122_205838

Próbne uruchomienie syren alarmowych w Hornówku

W czwartek 03.11.2022 r. w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się próbne uruchomienie syren alarmowych, które zostały właśnie zamontowane na ul. Kurowskiego w Hornówku i przy ul. Borzęcińskiej w Truskawiu.

Prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań.

Apel Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach

Szanowni Państwo!

Do Policji cały czas zgłaszają się osoby, które zostały oszukane metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Ofiarami tych przestępstw są najczęściej  osoby starsze, często samotne i zbyt ufne.

Oszuści dzwonią na stacjonarny numer telefonu. Często podają się za policjanta. Informują, że wnuczek albo inny członek rodziny miał wypadek i aby uniknąć więzienia, musicie przekazać pieniądze, aby go wykupić.

Historie przekazywane przez oszustów są różne. Informują, że jest policjantem i właśnie trwa policyjna akcja, w której należy pomóc. Mówi, że właśnie staliście się ofiarą wyłudzenia, ale na szczęście Policja obserwuje oszusta i może zatrzymać go na gorącym uczynku. Fałszywy funkcjonariusz przekonuje, że potrzebna będzie wzajemna współpraca. Chodzi o przekazanie pieniędzy, które zostaną wykorzystane do przygotowania fikcyjnej prowokacji. Fałszywy funkcjonariusz mówi, jak macie dalej postępować i prosi o wypłatę oszczędności z banku lub zabranie ich z domu, a później przekazanie ich nieznanej wam osobie lub pozostawienie we wskazanym miejscu, np. w koszu na śmieci.  Dodatkowo zapewnia, że po całej akcji pieniądze zostaną zwrócone. Niestety część seniorów będąc przekonana, że pomaga Policji, przekazuje pieniądze oszustom.

POLICJANCI NIGDY NIE DZWONIĄ Z ŻĄDANIAMI PRZEKAZANIA PIENIĘDZY. NIGDY TEŻ NIE PROSZĄ O UDZIAŁ W „TAJNYCH” OPERACJACH POLICJI.

Jeżeli podejrzewasz, że ktoś próbuje Cię oszukać upewnij się, że zakończyłeś rozmowę telefoniczną z oszustem (w słuchawce telefonu usłyszysz sygnał ciągły), a następnie natychmiast dzwoń pod numer 112 lub zgłoś się do najbliższej jednostki Policji.

 

Komendant Powiatowy Policji
dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
z siedzibą w Starych Babicach

drukuj (Apel Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach)

Komunikat dotyczący dystrybucji tabletek jodku potasu

W związku z prośbą Wojewody Mazowieckiego uprzejmie informujemy, że na terenie gminy Izabelin utworzonych zostało 7 punktów wydawania preparatu jodku potasu.

ZEWNĘTRZNY PLAN OPERACYJNO-RATOWNICZY dla TERMINALA PALIW W MOŚCISKACH POLSKIEGO KONCERNU NAFTOWEGO ORLEN

Wykaz gmin objętych planem:
Izabelin oraz Stare Babice, powiat Warszawski Zachodni, województwo mazowieckie
st. Warszawa – dzielnice Bemowo oraz Bielany

Data opracowania lub ostatniej aktualizacji planu: 20.10.2020 r.
Data przyjęcia planu: 01.06.2021 r.

SYGNAŁY I KOMUNIKATY ALARMOWE UŻYWANE W ZARZĄDZANIU KRYZYSOWYM I OBRONIE CYWILNEJ

Poniżej przedstawiamy rodzaje sygnałów alarmowych.

„Poradnik na czas kryzysu i wojny”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało poradnik „Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny". Zamieszczono tu sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, które są niezwykle istotnym elementem budowania odpornego społeczeństwa, a to przekłada się bezpośrednio na odporność państwa.

Gmina Izabelin – budowle ochronne

BUDOWLE OCHRONNE – wszystkie w pełni przygotowane lub częściowo przygotowane, a także wymagające modernizacji i remontu obiekty, zlokalizowane pod budynkami, budowlami komunikacyjnymi, handlowymi, kulturalnymi itp. lub będące obiektami wolnostojącymi - nadające się do wykorzystania na potrzeby ochrony ludności;

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego

Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Alarm112 możliwe jest  poprzez wybór odpowiednich piktogramów określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. 

Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia służb ratunkowych. 

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej Alarm112 należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. 

Aplikacja mobilna Alarm112 dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

Pamiętaj! Korzystaj z aplikacji mobilnej Alarm112 tylko w sytuacji zagrożenia!

Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie!

Gdy zgłaszasz zdarzenia, które nie są alarmowe, w tym samym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.


Pobierz aplikację mobilną Alarm112

https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/aplikacja-moblina-alarm112

 

drukuj (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego)

Komendanci przestrzegają na spotkaniach, jak uniknąć włamania do domu

Z uwagi na odnotowane w ostatnim czasie włamania do domów na terenie gminy Izabelin komendanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odbywają spotkania z włodarzami gminy i mieszkańcami, na których przestrzegają, jak uniknąć włamań do domu. 

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności.

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer