Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Bezpieczne wakacje 2022

Wakacje kojarzą się z czasem zabawy, beztroski. Aby jednak były bezpieczne, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Sprawdź, czy wyjazd Twojego dziecka zgłoszony jest do kuratorium oświaty. Informacje o tym znajdziesz na portalu nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: men.gov.pl.
  • Jeśli dziecko będzie podróżowało autokarem, jego stan możesz sprawdzić na stronie: https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ (aby poznać raport, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu). Autokar mogą również skontrolować, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z.s. w Starych Babicach.
  • Porozmawiaj przed wyjazdem dziecka z organizatorem lub z wychowawcą. Powiedz o tym, czy dziecko przyjmuje jakieś leki, czy specyficznie zachowuje się w określonych sytuacjach, co je uspokaja. Poinformuj także o Twoich ustaleniach z dzieckiem odnośnie kontaktu, w jakie dni będziesz dzwonić i pod którym numerem telefonu będziesz zawsze dostępny.
  • Porozmawiaj z dzieckiem o rozsądnym korzystaniu z akwenów i kąpielisk. Oto abc bezpieczeństwa nad wodą przygotowane przez KP Policji w Starych Babicach: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/204842,Policja-apeluje-o-ostroznosc-nad-woda.html

Ważne!

Warto pamiętać, że na terenie powiatu warszawskiego zachodniego nie funkcjonują kąpieliska oraz miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Obszary wodne na terenie powiatu nie są objęte nadzorem sanitarnym (nie są prowadzone badania jakości wody) ani dozorem służb ratownictwa wodnego. Więcej informacji znajdziesz na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: https://www.gov.pl/web/psse-ozarow-mazowiecki/komunikat23062022.

  • Zapoznaj się z wytycznymi GIS, M.Z. oraz MEN opracowanymi w związku z epidemią Covid-19 dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CENTRUM KULTURY IZABELIN NA WAKACJE 2022: https://centrum.izabelin.pl/.

drukuj (Bezpieczne wakacje 2022)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.