Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim apeluje, aby w chwili obecnej wstrzymać procedury rejestracyjne przyzagrodowych stad drobiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje o pracach legislacyjnych mających na celu zwolnienie z obowiązku rejestracji podmiotów o nieistotnym ryzyku dla zdrowia zwierząt lub zdrowia publicznego. Po wprowadzeniu ww. przepisu osoby utrzymujące drób na potrzeby własne nie będą podlegały obowiązkowi zgłoszenia działalności w ARiMR i uzyskiwać WNI u powiatowego lekarza weterynarii.

PIES = ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W dzisiejszych czasach pies już nie jest tylko groźnym stróżem podwórka. Coraz częściej staje się równoprawnym członkiem rodziny – kochany, pieszczony, zadbany, wylegujący się na kanapie, przyjaciel dużych i małych. Pamiętaj jednak, że posiadanie psa wiąże się nie tylko z przyjemnością, lecz także z obowiązkami i – przede wszystkim – odpowiedzialnością.

Skorzystaj z finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów w 2023 r. w ramach gminnego Programu.

Gmina jak co roku finansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów).

Gmina finansuje w 100% koszt samych ww. zabiegów (tj. sterylizacja/kastracja/czipowanie/usypianie ślepych miotów). Koszty związane z usługami weterynaryjnymi okołozabiegowymi takie jak: wizyty i badaniami przed zabiegiem, ubrania/kołnierze pooperacyjne czy wizyty pooperacyjne są już po stronie właściciela zwierzęcia.

Warunkiem skorzystania z akcji jest:

 • bycie mieszkańcem Gminy i właścicielem zwierzęcia;
 • zgłoszenie się do Urzędu Gminy Izabelin (Wydział Ochrony Środowiska, pokój nr 3; Biuro Obsługi Mieszkańca) celem złożenia stosownego oświadczenia;
 • udanie się z otrzymaną w Urzędzie kopią oświadczenia do wskazanej lecznicy weterynaryjnej, z którą gmina zawarła stosowną umowę;
 • obligatoryjne zaczipowanie psa, kota – w przypadku zwierząt wcześniej nieoznakowanych (dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu).

Lecznica weterynaryjna wykonująca zabiegi w 2023 r.:

 • Pod Centaurem s.c. Grzegorz Pęczek, Ewa Gliszczyńska Pęczek, ul. Ożarowska 9, 05-082 Babice Nowe, tel. 22 722 90 79

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 722 89 31 (Wydział Ochrony Środowiska).

Czipowanie jest skuteczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt. W przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwia szybką identyfikację jego właściciela. Mikroczip jest aplikowany podskórnie na szyi lub na grzbiecie pomiędzy łopatkami zwierzęcia - raz na całe życie. Numer czip można odczytać specjalnym czytnikiem i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych ustalić właściciela. Na terenie gminy Izabelin w czytniki wyposażone są lecznice weterynaryjne.

 • infografika

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje o zmianach w rozporządzeniu Wojewody Mazowieckiego z dnia 11 stycznia 2023 r., w którym wskazano nakaz utrzymywania drobiu w zamknięciu w powiecie warszawskim zachodnim.

 • informacja

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o zakazach obowiązujących na obszarze zagrożonym wystąpieniem wścieklizną zwierząt.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje, iż powiat warszawski zachodni znajduje się w obszarze zagrożonym wystąpienia wścieklizną zwierząt.

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Mazowieckiego nr 26 z dnia 20 lipca 202 Ir, w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego, kozienickiego, radomskiego, miasta Radom i miasta stołecznego Warszawy (Dz. Urz, Woj. Mazowieckiego z 2021 r., poz. 6595, ze zmianami):

Na obszarze zagrożonym nakazuje się:

 • trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu;
 • szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Więcej informacji dotyczących obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny zwierząt pod linkiem https://www.gmina.izabelin.pl/120,zwierzeta?tresc=7068.

 • SDrukarka p22090713360

Młode zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy!

Wiosna i lato to okres, gdy w lesie czy na łące można spotkać młode, nowo narodzone zwierzęta (np. sarny, zające).

Przypominamy – nie zabierajcie tych maluchów do domu, nie przywoźcie do weterynarza, urzędu gminy czy też dyrekcji parku narodowego.

UWAGA! Powiat Warszawski Zachodni obszarem zagrożonym wścieklizną!

W związku z kolejnymi przypadkami wścieklizny u wolno żyjących zwierząt Wojewoda Mazowiecki na wniosek Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii wydał rozporządzenie (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2022 r. poz. 4604), które określa obszar zagrożenia wścieklizną obejmujący m. in. powiat warszawski zachodni.

Złóż oświadczenie w ramach akcji finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów - 2022 r.

Gmina sfinansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów).

UWAGA WŚCIEKLIZNA!

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami wścieklizny w województwie mazowieckim u zwierząt wolno żyjących (m. in. lisów, nietoperzy, jenotów, saren) przypominamy o obowiązku regularnego ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie! 

Uniknij kary i zadbaj o swojego psa!

Co roku mnóstwo psów ucieka z posesji np. przez niedomkniętą furtkę, w konsekwencji ulega wypadkom, a co gorsza ginie pod kołami samochodów. Poszukiwania  zwierzaków często nie przynoszą pozytywnych rezultatów, ze względu na brak ich oznakowania: obroża z danymi właściciela, adresatka czy czip.

Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt – sterylizacja i kastracja to najważniejsza forma zapobiegania bezdomności!

Pomagamy jerzykom – niezwykłym ptakom

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt!

WŁAŚCICIELU PSA BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.