Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Pszczele azyle w Gminie Izabelin!!!

Dziko żyjące owady zapylające odgrywają niezwykle ważną rolę w przyrodzie. Dzięki nim możemy cieszyć się wspaniałym smakiem owoców czy kojącym widokiem ukwieconych łąk, rabatek czy parków miejskich. Chcąc wspierać naszych skrzydlatych przyjaciół Gmina Izabelin wzięła udział w projekcie umieszczenia „hotelu” dla pszczół na naszym terenie.


Kampania „Pszczele Azyle” realizowana jest przez markę Soplica przy wsparciu Darka Stolarza, pracowni Rob In Wood – Niepokorna Stolarka. Polega na budowaniu hoteli dla dzikich owadów zapylających w przestrzeni publicznej. Jej celem jest również edukacja na temat roli pszczół, które narażone są na skutki działalności człowieka. 


Hotele wykorzystywane w projekcie „Pszczele Azyle” zostały pozytywnie zaopiniowane przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które od lat angażuje się w działania na rzecz pszczół.


W ramach akcji na terenie Warszawy i okolic powstało 15 hoteli dla dzikich pszczół (Izabelin, Las Kabacki, Las Sobieskiego, Bemowo-Koło, Bielany-Młociny). Dokładną lokalizację i informację można znaleźć na stronie: https://www.pszczeleazyle.pl/


Na terenie gminy powstał jeden „hotel”. Zlokalizowany on jest przy Kwietnej Łące w Truskawiu przy ul. Mokre Łąki. Już w przyszłym roku będzie można zaobserwować tam korzystające z niego owady, a tym czasem zapraszamy już teraz do obejrzenia naszego skromnego azylu!
 

drukuj (Pszczele azyle w Gminie Izabelin!!!)

Zwierzęta bezdomne i wolno żyjące

Na VIII sesji Rady Gminy Izabelin został uchwalony „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Izabelin na rok 2019”. W związku z tym prosimy, aby znalezione zwierzęta – psy i koty, dostarczać do lecznic, które z nami współpracują. 

KOTY:

 1. Gabinet Weterynaryjny „Mokry Nosek” s.c., Marzena Stanisławska, Kamila Hoszcz-Komar, ul. Arkuszowa 73 lok. 3 (01-934 Warszawa), tel. 22 290 87 66
 2. Pod Centaurem s.c. lek. wet. Grzegorz Pęczek, lek. wet. Ewa Gliszczyńska Pęczek, ul. 3-Maja 49, Mościska, 05-080 Izabelin, tel. 22 752 26 27

PSY:

 1. Vetriver Klinika Weterynaryjna Andrzej Małkowski, ul 3 Maja 89, Laski, 05-080 Izabelin, tel 22 722 75 50.

Numer telefonu, pod którym można uzyskać dodatkowe informacje - 22 722 89 31.
 

drukuj (Zwierzęta bezdomne i wolno żyjące)

Akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji, chipowania psów i kotów rozpoczęta!

W ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Izabelin na 2019 rok mieszkańcy Gminy Izabelin mogą otrzymać 100% dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji swoich zwierzaków (dot. psów, kotów) oraz 100% pokrycia kosztów elektronicznego znakowania, a także uśpienia ślepego miotu kotów lub psów.

Aby skorzystać z dofinansowania właściciel zwierzęcia powinien zgłosić się do Urzędu Gminy Izabelin (Wydział Środowiska, pokoje nr 3-5) celem złożenia stosownego oświadczenia stanowiącego załącznik do w/w Programu, następnie udać się z otrzymaną  w Urzędzie kopią do jednej z trzech lecznic dla zwierząt, które wykonują usługi w ramach zawartych z Gminą umów na 2019 r.:

 • Gabinet Weterynaryjny „Mokry Nosek” s.c., Marzena Stanisławska, Kamila Hoszcz-Komar, ul. Arkuszowa 73 lok. 3 (01-934 Warszawa), tel. 22 290 87 66 
 • Gabinet Weterynaryjny Toporkiewicz Grzegorz, ul. Rolna 49, Hornówek, 05-080 Izabelin, tel. 22 722 75 50
 • Pod Centaurem s.c. lek. wet. Grzegorz Pęczek, lek. wet. Ewa Gliszczyńska Pęczek, ul. 3-Maja 49, Mościska, 05-080 Izabelin, tel. 22 752 26 27

Czas obowiązywania akcji przewidziany jest do 30 listopada 2019 r.  lub do wyczerpania środków przeznaczona na ten cel.

Numer telefonu, pod którym można uzyskać dodatkowe informacje - 22 722 89 31.
 

drukuj (Akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji, chipowania psów i kotów rozpoczęta!)

Zamieranie sosen - zagrożenie ze strony kornika ostrozębnego

Obserwowane w ostatnim czasie rude i przebarwione korony sosen to w dużej mierze wynik działalności kornika ostrozębnego. Jest to jeden z najgroźniejszych szkodników atakujących osłabione sosny.

Uaktualniona informacja Głównego Lekarza Weterynarii w związku z wystąpieniem kolejnych ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń

Ulotka informacyjna dotycząca zasad bioasekuracji dla rolników - hodowców trzody chlewnej.

Za darmo zaczipuj swojego pupila - uchroń siebie i jego!!!

Sezon letni sprzyja zjawisku „swobodnego” przemieszczania się psów - bez sprawowania nadzoru przez ich właścicieli  - po terenie gminy Izabelin. Zwierzęta te mogą stwarzać niebezpieczeństwo tak dla pieszych, jak i kierowców samochodów, którzy chcąc je ominąć, mogą wywołać inne zdarzenia. Dodatkowo zanieczyszczają okoliczne trawniki, rowy, chodniki, drogi, czy tereny leśne. Pragniemy przypomnieć, że takie niezbyt odpowiedzialne podejście właścicieli psów do utrzymywania zwierząt grozi poważnymi konsekwencjami.

Afrykański Pomór Świń (ASF) - co to jest

W treści newsa do pobrania ulotka sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego nt. ASF - czym jest, jakie się najczęstsze przyczyny zakażenia oraz objawy.

Pomóż ptakom założyć gniazda!

Klub Gaja zwraca się o pomoc w oczyszczeniu i konserwacji 320 skrzynek lęgowych dla ptaków rozwieszonych przez Klub Gaja w rezerwacie ornitologicznym „Wisła pod Zawichostem”. Na akcję potrzebne jest 2500 zł! Zebrano już ponad połowę funduszy, zbiórka trwa!

Akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji, chipowania psów i kotów rozpoczęta!

W ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Izabelin na 2018 rok mieszkańcy Gminy Izabelin mogą otrzymać 50 % dofinansowanie do zabiegów kastracji / sterylizacji swoich zwierzaków  (dot. psów, kotów) oraz 100 % pokrycie kosztów elektronicznego znakowania, a także uśpienia ślepego miotu kotów lub psów.

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ I MYŚLIWYCH -Czerwona strefa-

Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2017/2267 z dnia 7 grudnia 2017 r. (Dz. Urz. UE L324/57) obszar powiatu warszawskiego zachodniego w całości został włączony do strefy czerwonej, tzn. do obszaru objętego ograniczeniami.

Zagrożenie ASF - Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika

Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

UWAGA !!! Afrykański pomór świń (ASF) w gminie Izabelin

W dniu 23 listopada 2017 r. o godz. 15.00 na specjalnym posiedzeniu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zorganizowanym przez Starostę Jana Żychlińskiego, Główny Lekarz Weterynarii potwierdził informację o pojawieniu się na terenie powiatu warszawskiego-zachodniego przypadków dzików zarażonych ASF (afrykańskim pomorem świń).

Afrykański Pomór Świń (ASF) - informacja dla myśliwych i hodowców

informacja dla myśliwych i hodowców

Rusza akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji i chipowania psów i kotów

Po raz kolejny w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu gminy Izabelin na 2017 rok właściciele psów i kotów zamieszkujący Gminę Izabelin mogą otrzymać 50% dofinansowanie do zabiegów kastracji/sterylizacji swoich pupili oraz 100% pokrycia kosztów chipowania czy uśpienia ślepego miotu kotów lub psów przez Gminę.

Instrukcja ze sposobem zachowania się w momencie napotkania dzikich zwierząt

Kampinoski Park Narodowy zawiadamia, że jeżeli spotkamy zwierzynę grubą w terenie zabudowanym, to należy spokojnie i powoli się od niej oddalić.

Akcja dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów zostaje wstrzymana

Drodzy mieszkańcy z przykrością informujemy, iż na dzień dzisiejszy musimy przerwać akcję dofinansowania mieszkańcom zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Powodem jest wszczęcie przez Wojewodę Mazowieckiego postępowania nadzorczego względem uchwały Rady Gminy Izabelin nr XIV/120/16 z dnia 16 marca 2016r. dotyczącej Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Izabelin na 2016r.  w zakresie dofinansowania mieszkańcom gminy Izabelin zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Podobne postępowania wszczęto względem wszystkich gmin w województwie mazowieckim, również względem m. st. Warszawa, które uwzględniały w swoich Programach dofinansowanie zabiegów.

Wszystkie oświadczenia w zakresie dofinansowania, które zostały już złożone w Urzędzie mogą zostać wykonane do końca kwietnia bieżącego roku.

Zasady finansowania zabiegu chipowania pozostają bez zmian i każdy mieszkaniec, który chce wykonać za darmo zabieg elektronicznego znakowania swojego pupila może jak dotychczas złożyć oświadczenie.

drukuj (Akcja dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów zostaje wstrzymana)

 • autor: Anna Lewandowska

Skorzystaj z dofinansowania na sterylizację/kastrację psów i kotów


POSIADANIE PSA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ


Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 15-25 września 2015r.


Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 28 kwietnia - 11 maja 2015r.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i przeciwdziałania bezdomności zwierząt dla Gminy Izabelin 2015.


Promobox

Kontakt

Stopka

Kontakt

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu e-mail (podanego w powyższym formularzu) oraz adresu IP przez Urząd Gminy Izabelin w celu realizacji subskrypcji „Newsletter”, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.