Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Skorzystaj z finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów

Gmina jak co roku finansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów). Szczegółowe zasady finansowania określone są w Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Izabelin na 2023 rok.

Strefa objęta zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) w gminie Izabelin

Truskaw, Izabelin B, Izabelin C  i Hornówek są w strefie objętej zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI). Wyznaczył ją powiatowy lekarz weterynarii i wskazał, jak należy postępować.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii dotyczący wystąpienia na terenie gminy Izabelin ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Wyniki badań wykazały, że padłe na Mokrych Łąkach ptaki były zakażone wirusem grypy ptaków (HPAI).

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim apeluje, aby w chwili obecnej wstrzymać procedury rejestracyjne przyzagrodowych stad drobiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje o pracach legislacyjnych mających na celu zwolnienie z obowiązku rejestracji podmiotów o nieistotnym ryzyku dla zdrowia zwierząt lub zdrowia publicznego. Po wprowadzeniu ww. przepisu osoby utrzymujące drób na potrzeby własne nie będą podlegały obowiązkowi zgłoszenia działalności w ARiMR i uzyskiwać WNI u powiatowego lekarza weterynarii.

PIES = ODPOWIEDZIALNOŚĆ

W dzisiejszych czasach pies już nie jest tylko groźnym stróżem podwórka. Coraz częściej staje się równoprawnym członkiem rodziny – kochany, pieszczony, zadbany, wylegujący się na kanapie, przyjaciel dużych i małych. Pamiętaj jednak, że posiadanie psa wiąże się nie tylko z przyjemnością, lecz także z obowiązkami i – przede wszystkim – odpowiedzialnością.

Skorzystaj z finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów w 2023 r. w ramach gminnego Programu.

Gmina jak co roku finansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów).

Gmina finansuje w 100% koszt samych ww. zabiegów (tj. sterylizacja/kastracja/czipowanie/usypianie ślepych miotów). Koszty związane z usługami weterynaryjnymi okołozabiegowymi takie jak: wizyty i badaniami przed zabiegiem, ubrania/kołnierze pooperacyjne czy wizyty pooperacyjne są już po stronie właściciela zwierzęcia.

Warunkiem skorzystania z akcji jest:

 • bycie mieszkańcem Gminy i właścicielem zwierzęcia;
 • zgłoszenie się do Urzędu Gminy Izabelin (Wydział Ochrony Środowiska, pokój nr 3; Biuro Obsługi Mieszkańca) celem złożenia stosownego oświadczenia;
 • udanie się z otrzymaną w Urzędzie kopią oświadczenia do wskazanej lecznicy weterynaryjnej, z którą gmina zawarła stosowną umowę;
 • obligatoryjne zaczipowanie psa, kota – w przypadku zwierząt wcześniej nieoznakowanych (dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu).

Lecznica weterynaryjna wykonująca zabiegi w 2023 r.:

 • Pod Centaurem s.c. Grzegorz Pęczek, Ewa Gliszczyńska Pęczek, ul. Ożarowska 9, 05-082 Babice Nowe, tel. 22 722 90 79

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 722 89 31 (Wydział Ochrony Środowiska).

Czipowanie jest skuteczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt. W przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwia szybką identyfikację jego właściciela. Mikroczip jest aplikowany podskórnie na szyi lub na grzbiecie pomiędzy łopatkami zwierzęcia - raz na całe życie. Numer czip można odczytać specjalnym czytnikiem i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych ustalić właściciela. Na terenie gminy Izabelin w czytniki wyposażone są lecznice weterynaryjne.

 • infografika

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje o zmianach w rozporządzeniu Wojewody Mazowieckiego z dnia 11 stycznia 2023 r., w którym wskazano nakaz utrzymywania drobiu w zamknięciu w powiecie warszawskim zachodnim.

 • informacja

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o zakazach obowiązujących na obszarze zagrożonym wystąpieniem wścieklizną zwierząt.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ożarowie Mazowieckim informuje, iż powiat warszawski zachodni znajduje się w obszarze zagrożonym wystąpienia wścieklizną zwierząt.

Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Mazowieckiego nr 26 z dnia 20 lipca 202 Ir, w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego, kozienickiego, radomskiego, miasta Radom i miasta stołecznego Warszawy (Dz. Urz, Woj. Mazowieckiego z 2021 r., poz. 6595, ze zmianami):

Na obszarze zagrożonym nakazuje się:

 • trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu;
 • szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Więcej informacji dotyczących obszaru zagrożonego wystąpieniem wścieklizny zwierząt pod linkiem https://www.gmina.izabelin.pl/120,zwierzeta?tresc=7068.

 • SDrukarka p22090713360

Młode zwierzęta nie potrzebują naszej pomocy!

Wiosna i lato to okres, gdy w lesie czy na łące można spotkać młode, nowo narodzone zwierzęta (np. sarny, zające).

Przypominamy – nie zabierajcie tych maluchów do domu, nie przywoźcie do weterynarza, urzędu gminy czy też dyrekcji parku narodowego.

UWAGA! Powiat Warszawski Zachodni obszarem zagrożonym wścieklizną!

W związku z kolejnymi przypadkami wścieklizny u wolno żyjących zwierząt Wojewoda Mazowiecki na wniosek Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii wydał rozporządzenie (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2022 r. poz. 4604), które określa obszar zagrożenia wścieklizną obejmujący m. in. powiat warszawski zachodni.

Złóż oświadczenie w ramach akcji finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów - 2022 r.

Gmina sfinansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów).

UWAGA WŚCIEKLIZNA!

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami wścieklizny w województwie mazowieckim u zwierząt wolno żyjących (m. in. lisów, nietoperzy, jenotów, saren) przypominamy o obowiązku regularnego ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie! 

Uniknij kary i zadbaj o swojego psa!

Co roku mnóstwo psów ucieka z posesji np. przez niedomkniętą furtkę, w konsekwencji ulega wypadkom, a co gorsza ginie pod kołami samochodów. Poszukiwania  zwierzaków często nie przynoszą pozytywnych rezultatów, ze względu na brak ich oznakowania: obroża z danymi właściciela, adresatka czy czip.

Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt – sterylizacja i kastracja to najważniejsza forma zapobiegania bezdomności!

Pomagamy jerzykom – niezwykłym ptakom

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt!

WŁAŚCICIELU PSA BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer