Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Pszczele azyle w Gminie Izabelin!!!

Dziko żyjące owady zapylające odgrywają niezwykle ważną rolę w przyrodzie. Dzięki nim możemy cieszyć się wspaniałym smakiem owoców czy kojącym widokiem ukwieconych łąk, rabatek czy parków miejskich. Chcąc wspierać naszych skrzydlatych przyjaciół Gmina Izabelin wzięła udział w projekcie umieszczenia „hotelu” dla pszczół na naszym terenie.


Kampania „Pszczele Azyle” realizowana jest przez markę Soplica przy wsparciu Darka Stolarza, pracowni Rob In Wood – Niepokorna Stolarka. Polega na budowaniu hoteli dla dzikich owadów zapylających w przestrzeni publicznej. Jej celem jest również edukacja na temat roli pszczół, które narażone są na skutki działalności człowieka. 


Hotele wykorzystywane w projekcie „Pszczele Azyle” zostały pozytywnie zaopiniowane przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, które od lat angażuje się w działania na rzecz pszczół.


W ramach akcji na terenie Warszawy i okolic powstało 15 hoteli dla dzikich pszczół (Izabelin, Las Kabacki, Las Sobieskiego, Bemowo-Koło, Bielany-Młociny). Dokładną lokalizację i informację można znaleźć na stronie: https://www.pszczeleazyle.pl/


Na terenie gminy powstał jeden „hotel”. Zlokalizowany on jest przy Kwietnej Łące w Truskawiu przy ul. Mokre Łąki. Już w przyszłym roku będzie można zaobserwować tam korzystające z niego owady, a tym czasem zapraszamy już teraz do obejrzenia naszego skromnego azylu!
 

  • logotyp_Pszczele Azyle
  • Pszczele Azyle

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.