Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza – „Powietrze, które dzielimy”

Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w listopadzie 2019 roku i przypadające 7 września.

Rezolucja podkreśla wagę i pilną potrzebę podnoszenia świadomości społecznej na wszystkich szczeblach oraz promowania i ułatwiania działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

Trzeci Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla Błękitnego Nieba obchodzimy 7 września 2022 r. pod hasłem „Powietrze, które dzielimy”. Koncentruje się na transgranicznym charakterze zanieczyszczenia powietrza, podkreślając potrzebę zbiorowej odpowiedzialności i zbiorowego działania.

Zanieczyszczenie powietrza nie zna granic, dlatego wszyscy mamy wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy i jakim będziemy oddychać w przyszłości. A co za tym idzie? Nasze zdrowie!

Zanieczyszczenie powietrza jest największym czynnikiem obciążającym środowisko chorobami i jest jedną z głównych możliwych do uniknięcia przyczyn zgonów i chorób na całym świecie. Każdego roku 7 milionów ludzi umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza, z czego 90% w krajach o niskim i średnim dochodzie. WHO ostrzega, że 99% światowej populacji oddycha teraz zanieczyszczonym powietrzem.

Już dziś podejmij działania na rzecz poprawy jakości powietrza – wymień kopciucha i ogranicz niską emisję. Skorzystaj z dofinansowania z gminnego programu dotacyjnego i rządowego Programu Czyste Powietrze. 

Masz pytania? Zadzwoń pod numer: 573 074 964 lub napisz na: czystepowietrze@izabelin.pl.

 

drukuj (Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza – „Powietrze, które dzielimy”)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer