Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińczyk Roku 2017

Kapituła, pod przewodnictwem Wójta Gminy – Witolda Malarowskiego, zaszczytny tytuł IZABELIŃCZYK ROKU 2017 przyznała Panu Stanisławowi Zawiślińskiemu, który zasłużył się dla rozwoju kulturalnego Gminy Izabelin.

Red. Stanisław Zawiśliński, dziennikarz, medioznawca, wykładowca akademicki Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwerystetu Warszawskiego, Prezes Fundacji Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, autor i wydawca rozlicznych publikacji dotyczących postaci polskiego kina, jako mieszkaniec Hornówka od początku istnienia Centrum Kultury Izabelin włączył się w jego dzialalność slużąc swoją wiedzą i doświadczeniem. W latach 2008/2009 prowadził cykl popularyzatorski pn. Izabelińskie Spotkania Filmowe, zapraszając na spotkania z publicznością plejadę twórców polskiego kina. Równocześnie jako prezes Fundacji im. Ryszarda Kapuścińskiego został propagatorem utrwalania pamięci o związkach Ryszarda Kapuścińskiego z nasza gminą. Dzięki Jego inicjatywie we współpracy z UW w Izabelinie zostały dwukrotnie przeprowadzone warsztaty dla studenów Wydziału Dziennikarstwa. Trwałym efektem tych warsztatów jest publikacja Kapuściński w Izabelinie i inne opowieści, oraz film dokumentalny Z Pińska do Izabelina.

W roku 2016 red. Stanisław Zawiśliński zainicjował w naszej gminie Festiwal im. Ryszarda Kapuścińskiego Kultura Natura Media, który prezentuje różne formy przekazu informacji wykorzystywane w nowoczesnym świecie, a które łączy nawiązywanie do standardów twórcy nowoczesnego reportażu - Ryszarda Kapuścińskiego. Sukcesy frekwencyjne Festiwalu wskazują, jak potrzebna była taka pozycja w kalendarzu naszych wydarzeń kulturalnych. Jednocześnie Festiwal bezpośrednio przyczynia się promocji naszej gminy również w środowiskach, do których dotarcie możliwe jest tylko poprzez udział w kulturze wysokiej.

drukuj (Izabelińczyk Roku 2017)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.